До уваги дітей та дорослих!

У зв’язку з поширенням в нашому суспільстві такого явища, як кібербулінг, або інтернет-насильство, варто знати:

Якщо Вам погрожують, варто звернутися за допомогою до дорослих: адміністрації школи, педагогів, батьків, психолога та соціолога або за телефоном Національної дитячої «гарячої» лінії ГО «Ла-Страда-Україна»: 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або 116 111 (безкоштовно з мобільних операторів).
При виявленні суїцидальних спільнот в соціальних мережах рекомендовано негайно повідомляти Департамент кіберполіції Національної поліції України за номером гарячої лінії: 044 374 37 21 з 8-45 до 19-30 (в робочі дні), чи за електронною адресою: https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово).

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ В ІНТЕРНЕТІ

Виконуйте ці рекомендації і використання Інтернету буде для вас безпечним:

  • Захистіть свій комп'ютер
    * Завжди оновлюйте операційну систему.
    * Використовуйте антивірусну програму.
    * Використовуйте брандмауер.
    * Робіть резервні копії важливих файлів.
    * Будьте обережними, завантажуючи вміст. Захистіть себе в онлайні
    * Будьте обережними, надаючи особисту інформацію.
    * Думайте про те, з ким ви розмовляєте.
    * Пам'ятайте, що в Інтернеті не все є надійним і не всі є чесними.

  • Дотримуйтесь правил
    * Ви маєте дотримуватися законів навіть в Інтернеті.
    * Пам'ятайте, що в Інтернеті ви повинні піклуватися про інших так само, як про себе.

  • Що дозволено і що не дозволено в Інтернеті
    Інтернет є публічним місцем. Працюючи в онлайні, слід дотримуватися основних правил так само, як ви дотримуєтеся правил дорожнього руху, перебуваючи за кермом.

  • Закони стосуються й Інтернету
    Хоча більшість законів було створено до того, як Інтернет набув широкого розповсюдження, дія законів розповсюджується і на Інтернет. Все, що є незаконним у повсякденному житті, є незаконним і в онлайні.
    Надаючи безпрецедентні можливості для вільного спілкування, Інтернет водночас накладає й відповідальність. Зокрема, ви несете відповідальність за вміст і законність свого веб-сайту.

    Про авторське право
    * Авторське право захищає спосіб, в який ви втілюєте ідею в життя, але не саму ідею.
    *Копіювати матеріали з Інтернету для використання в особистих цілях дозволено, але передавати та подавати такий матеріал як власний не можна. Наприклад, якщо ви використовуєте матеріал для своєї презентації, то маєте посилатися на джерело.
    *Передавання недозволеного матеріалу (зокрема, незаконних копій фільмів або музичних творів, доступних у однорангових (P2P) мережах) є незаконним.
    *Копіювання програмного забезпечення та баз даних, для використання яких потрібні ліцензії, є незаконним, навіть якщо це робиться з метою застосування в особистих цілях.
    *Незаконне використання матеріалів може призвести до позовів за спричинені збитки і мати інші наслідки, передбачені законодавством.

  • Про інформаційну безпеку
    Пам'ятайте
    Розмістивши інформацію в Інтернеті, ви втрачаєте контроль над нею і в більшості випадків вже ніколи не зможете видалити всі її копії.
    Перевіряйте
    Завжди слід переконатися, що ви знаєте людину, якій надаєте інформацію, і знаєте, для чого її буде використано.
    Думайте
    Чи безпечно розміщувати особисту інформацію на своєму веб-сайті, якщо ви не впевнені в тому, для чого вона використовуватиметься?

    Неприємності в мережі:
    Віруси та хробаки є небезпечними програмами, які можуть поширюватися через електронну пошту або веб-сторінки. Віруси можуть пошкодити файли або програмне забезпечення, що міститься на комп’ютері.
    Хробаки розповсюджуються швидше за віруси безпосередньо з одного комп’ютера на інший. Наприклад, хробак електронної пошти може сам відправляти себе на всі адреси електронної пошти в адресній книзі користувача. Інтернет-хробаки шукають підключені до Інтернету комп’ютери, які не містять найостанніших оновлень безпеки.
    Троянські коні, або троянці, — це небезпечні програми, які створені так, щоб виглядати безневинними, наприклад, як гра. Після активації вони можуть пошкодити файли без відома користувача.
    Хакери та зломщики
    Хакери та зломщики — це терміни, які використовують для людей, які зламують та проникають у системи даних. Вони можуть проникнути через Інтернет у незахищений комп’ютер і зловживати їм, вкрасти або скопіювати файли та використовувати їх для незаконної діяльності.

    ! Найкращим способом захисту комп’ютера від зломів і проникнень є використання брандмауера та регулярне оновлення операційної системи.

    Небажаний вміст в Інтернеті
    Небажана маса електронних повідомлень відома як небажана пошта, або спам. Вона перенавантажує системи електронної пошти і може заблокувати поштові скриньки. Як інструмент для відправки небажаної пошти інколи використовують хробаків електронної пошти.

Мій цікавий і безпечний електронний світ

Кiлькiсть переглядiв: 467