Робота педагогічного колективу Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 Смілянської міської ради Черкаської області з охорони праці організована згідно з Законом України «Про охорону праці» та Положенням «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001.№ 563.
Адміністрація школи (директор школи Підмогильна В.М.), профспілковий комітет (голова профкому Діденко Т.А.), відповідальні за охорону праці ( заступник директора з навчально - виховної роботи Бондаренко Є.Д., член профкому Булиух Ю.Г.) проводять цілеспрямовану роботу з охорони праці.
Велике значення надає адміністрація школи та профспілковий комітет заходам щодо попередження травматизму серед учасників навчально-виховного процесу.
З цією метою створена постійно діюча комісія для перевірки знань з охорони праці, яка відповідно до нормативних документів проводить роботу з працівниками, дає консультації та атестує вчителів і обслуговуючий персонал.
З учнями регулярно проводяться бесіди та різні виховні заходи спрямовані на дотримання вимог охорони життя та здоров'я під час навчально-виховного процесу та в побуті.
Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази, проводиться для вчителів і учнів - на базі дитячої поліклініки та лікарні ім. Семашка.
Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний кабінет, де працює медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань, та кабінет стоматолога, де працюють 2 лікарі, медична сестра.
Матеріально-технічна база, робочі місця учнів та працівників поступово та по мірі можливості приводяться у відповідність до існуючих вимог.
Профспілковий комітет школи забезпечує громадський контроль за станом охорони праці в школі, технікою безпеки на робочих місцях, належними умовами праці.
В профкомі створена комісія з охорони праці, яка щоквартально проводить рейд-перевірку стану охорони праці в школі (стан електроприладів, освітлення вентиляції, температурний режим повітря і води для технічного персоналу).
З метою покращення умов праці за рахунок профспілкового бюджету обладнано учительську , кімнату для обслуговуючого персоналу, кімнату для психологічного розвантаження.
Велика увага приділялася проведенню профілактичної роботи у дитячому та молодіжному середовищі, зокрема, з питань попередження негативних наслідків вживання наркотичних речовин, алкоголю, куріння, захворювань, що передаються статевим шляхом, ВІЛ/СНІДу, а також охороні життя і здоров'я дітей, забезпеченню дотримання правил вуличного руху, протипожежної безпеки:
Для покращання соціального та психічного здоров'я вихованців проводилися психологічні ігри, тренінги:
Здійснювалася оцінка санітарного стану кімнат, прилеглої території, проводилися конкурси на кращий санітарний стан корпусу, кімнати, спальні, ігрової кімнати.